Забезпечували виплати окупаційній адміністрації Снігурівщини – у колабораціонізмі підозрюються троє місцевих мешканців

За процесуального керівництва Миколаївської обласної прокуратури повідомлено про підозру двом мешканкам міста Снігурівка за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

За даними слідства, після повномасштабного вторгнення РФ в Україну підозрювані підтримали окупаційний режим країни-агресора та почали співпрацювати з ворогом.

У серпні 2022 року жінки обійняли посади так званих «головного бухгалтера» та «начальника відділу соціальних виплат військово-цивільної адміністрації м. Снігурівки та Снігурівського району Херсонської області».

До їх обов’язків входило виконання організаційно-розпорядчі функції, а саме контроль та організація роботи бухгалтерського відділу окупаційної адміністрації держави-агресора та здійснення керівництва його діяльністю, нарахування виплат заробітної плати і видача грошових коштів працівникам окупаційної ВЦА й місцевим мешканцям. Також вони організовували роботу, пов’язану із соціальними виплатами населенню, формували та передавали звітність представникам РФ про роботу очолюваних підрозділів. За свою роботу підозрювані отримували заробітну плату у рублях.

Також повідомлено про підозру мешканцю Горохівської міської територіальної громади за фактом пособництва державі-агресору (ст. 111-2 КК України).

За даними слідства, підозрюваний у вересні 2022 року взяв участь у псевдореферендумі, організованому представниками держави-агресора, та проголосував за приєднання окупованих територій Миколаївської області до складу РФ. Про це він публічно заявив російським засобам масової інформації.

За клопотаннями прокурорів стосовно усіх підозрюваних судом обрано безальтернативний запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Досудове розслідування здійснюється УСБ України в Миколаївській області.